Топ п'яти бібліотек Вінниці


Сьогодні – одна з найбільших книгозбірень області, інформаційний, культурно-просвітницький, науково-методичний, координаційний центр для бібліотек всіх систем і відомств регіону, головне книгосховище та депозитарій краєзнавчої літератури Вінниччини. 

Бібліотека розташована в центральній частині міста, в чудовій споруді, яка є пам’яткою архітектури. Завдяки унікальному фонду універсального характеру, сучасним підходам до організації діяльності та бібліотечно-інформаційного обслуговування читачів, запровадженню новітніх інформаційних технологій, бібліотека має високий рейтинг у мешканців територіальних громад Вінниччини й користується авторитетом не лише в регіоні, але є однією з кращих обласних книгозбірень України. 







































Бібліотека почала свою роботу ще у 20 рр. минулого століття і розвивалася спільно з навчальним закладом. Приміщення бібліотеки має чотири поверхи та книгосховище, що дає змогу розмістити півмільйонний фонд літератури. З 1978 р. у зв’язку із збільшенням кількості ВНЗ у м.Вінниці бібліотека визначена обласним методичним центром бібліотек ВНЗ міста. До послуг користувачів бібліотеки дев’ять абонементів, два читальних зали та філія бібліотеки. Із 1994 року розпочата робота з ведення електронного каталогу, глибина якого сягає понад 30 років по 6 власних базах даних. Працівники бібліотеки активно займаються ретровведенням літератури в електронний каталог та штрих-кодуванням фонду і з кінця 2011 року діє автоматизована книговидача літератури. 





Бібліотека починала свою роботу із невеличкого одноповерхового будиночку з пічним опаленням площею 16 кв. м. поруч із закритим кладовищем по Хмельницькому шосе. Зважаючи на мініатюрність приміщення, бібліотека обслуговувала читачів тільки через абонемент. За свою історію бібліотека встигла попрацювати для всіх вікових категорій населення, але з 1962 року знову була реорганізована в дитячу. У 1982 році Центральну дитячц бібліотеку переводять у просторе приміщення площею 620 кв. м., спеціально спроектоване для бібліотеки.

У бібліотеці діє багато гуртків та клубів для різних вікових категорій. У бібліотеці часто проходять різні мистецькі виставки, особливо великі три: Різдвяна, Пасхальна та до Дня захисту дітей. Цікавим зараз став також інтер'єр бібліотеки. Вікна усіх залів прикрашені композиціями-витинанками. Це зробило бібліотеку затишною зсередини і приваблює з вулиці.Проводяться спільні заходи та реалізуються цікаві проекти. Зараз , завдяки БФ "Подільська громада", розпочав роботу "Вінницький волонтеріат". Це дасть змогу долучати користувачів бібліотеки до гарних і корисних справ, які відбуваються у місті. 




Бібліотека має художньо-естетичний напрям, є єдиним культурним центром Свердловського масиву та мікрорайону Поділля. 

Бібліотека сімейного типу та обслуговує відвідувачів починаючи з 3-х років. В бібліотеці діють клуби та гуртки за інтересами: "Кольоровий світ", "Студія креативної творчості Пепілота", "Веселковий дивосвіт", "Країна Читалія", "Зустрічі без прощань". 

Бібліотека починала своє існування у 1955 році на 78 кв. м простору, а у 2013 році згідно Стратегічного плану розвитку бібліотечної галузі Вінницької області було зроблено капітальний ремонт приміщення. Сьогодні бібліотека-філія № 11 обслуговує понад 3200 читачів та має 45 тисяч примірників фонду, забезпечує читачів безкоштовним доступом до Wi-Fi, має технічні можливості для людей з обмеженими фізичними можливостями. 




5.  Вінницька міська бібліотека № 8

В центрі мальовничого Замостя знаходиться бібліотека-філія № 8, що є невід’ємною частиною інформаційної структури міста, комунікативним та соціокультурним центром, що сприяє розвитку соціальної мобільності особистості, розширенню її життєвих просторів.

Бібліотека обслуговує різновікові категорії читачів на основі новітніх технологій: є доступ до мережі Інтернет, оснащена Wi-Fi зона. Бібліотека пропонує ексурсії до міні-музею “Історії книги” відстанню в 6000 років. 



Коментарі