Діти малюють для наших захисників

14 жовтня відзначається одне з найбільш шанованих свят в Україні - свято Покрови Пресвятої Богородиці. Для козаків Покрова була найбільшим святом. 

Наші лицарі вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю козаки вважали своєю заступницею і покровителькою. У світлий день Покрови Пречистої Богородиці, відзначається національне свято – День козацтва. Ця традиція належно підкреслює велике історичне значення козацтва в боротьбі за утвердження української державності та суттєвий внесок у сучасний процес державотворення. 

Сьогодні, на занятті клубу творчості "Кольоровий світ" діти малювали своє бачення України та її символів. Ці малюнки-обереги будуть передані пораненим солдатам, які знаходяться у санаторії ВВС України. 






Що ми знаємо про герб України? Більшість з нас обмежується тим, що це золотий тризуб на синьому фоні. Дехто ще навчився читати в ньому приховане слово “воля”. Але насправді все не так просто.
Чому саме тризуб є гербом України?

Число три завжди вважалося казковим, чарівним. У Тризубі відображено:
☼ триєдність життя: батько—мати—дитя, які символізують собою силу, мудрість і любов.
☼ Тризуб — це символ державної влади;
☼ це голуб Святого Духа;
☼ лук зі стрілою;
☼ обожнення рибальського знаряддя;
☼ це стилізоване зображення сокола;
☼ символ булави.
У тризубі закладається глибокий смисл, який сим­волізує триєдність, що трактовано християнством як єдність Бога-Батька, Бога-Сина, Бога-Духа Святого. Популярною є версія про те, що тризуб це уособлен­ня трьох природних стихій — повітря, води і землі, а також це зображення атакуючого сокола.
Але вчені сходяться в головному: він найбезпосереднішим чином пов'язаний з княжою особою і сим­волізує її владу (ТРИЗУБ: ЗАКОДОВАНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД НАШИХ ПРЕДКІВ)




Наш герб – тризуб. 
У ньому сила 
Отця небесного і сина. 
Уважно придивись до нього – 
На Духа схожий він Святого, 
Що голубом злетів з небесІ 
У людських серцях воскрес. 
Тризуб, немов сім’я єдина, 
Де тато, мама і дитина 
Живуть у мирі і любові 
На Україні вольній, новій.

Коментарі