Школа дитячого психолога в бібліотеці

27-29 жовтня за ініціативи та підтримки Вінницького фестивалю психологічних практик “ЖИВИ!” на базі Центральної міської бібліотеки та бібліотеки-філії №11 була проведена школа дитячого психолога. До Вінниці завітали чудові психологи, тренери з Києва - Наталія Рубель та Нателла Дубашидзе.

Основними темами тренінгів стали: психокорекція, психотерапія та дитячо-батьківське консультування: поведінкові, емоційні проблеми дітей (гіперактивність, тревожність, агресивність, страхи), індивідуальні особливості та стосунки.

Дана програма навчає системному підходу в психокорекції, психотерапії та консультуванні при роботі психолога з поведінковими та емоційними проблемами. 





Рубель Наталія (м. Київ) – практичний психолог, досвід роботи в професії – 10 років, з них 5 років – ДНЗ № 672 м. Києва, співпраця з лабораторією творчості інституту психології імені Г. С. Костюка. Має освіту психолога, та біолога. Нейропсихолог, фізіолог, галузь наукових інтересів – дитяча психокорекція, психотерапія. З 2008 року проводить і розробляє тренінги з психології, а також курси практичної психології. Консультує батьків, проводить діагностичну та корекційну роботу з дітьми та підлітками.  

Дубашідзе Нателла (м. Київ) – психолог, тренер, директор культурно-освітнього центру «Київський Дворик», консультує дітей та батьків, проводить клієнтські та навчальні групи по застосуванню методу раціонально-інтуїтивного малювання в психологічній практиці. Впроваджує метод раціонально-інтуїтивного малювання в роботі з різними клієнтами.





Раціонально-інтуїтивне малювання.  РАМ – одна з технік Арт-терапії. На відміну від інших методів малювання, РАМ приділяє увагу не тільки рішенню конкретної задачі клієнта, але й навчає його використовувати техніки самодопомоги в тих чи інших життєвих ситуаціях.
Техніка РАМ апелює до роботи як правої, так і лівої півкулі мозку, в результаті чого: 1) виникає рівновага між правою та лівою півкулею, між емоційним та логічним, між раціональним та інтуїтивним клієнта; 2) психолог/коуч/психотерапевт може показати клієнту моделі для самоаналізу, самовдосконалення та самотрансформації; 3)  Досягаються максимально продуктивні результати в процесі психотерапії. 

   Оскільки цей метод малювання передбачає баланс між раціональною та афективною сферою, використовується не тільки навантаження у вигляді малювання правої півкулі, але і створюється міжпівкулевий діалог. Іншими словами, тренування вміння розуміти та відчувати себе та, при цьому, переносити це розуміння на цілком видимий ментальний рівень.
   Раціонально-інтуїтивний підхід застосовується в різноманітних напрямках практики:  стосунки в родині, парі; прийняття рішення, коучінг; пошук ресурсів, переживання кризових станів; робота з дітьми та дитячими проблемами: імпульсивність, агресія, порушення поведінки, психосоматичні проблеми. 







А це мої творіння :)





Пісочна терапія – це вплив на психічний стан людини через його взаємодію з піском, водою і різними мініатюрними фігурками. Пісочна терапія переводить внутрішні образи в реальні наочні об’єкти. Іншими словами – пісочне поле стає «дзеркалом внутрішнього світу», відображаючи всі проблеми, переживання і ресурси людини у вигляді цілої наочної картини з піску та іграшок. Пісочна терапія не має протипоказань чи обмежень. Однак є групи дітей, для яких пісочна психотерапія може бути найбільш гармонійним способом вирішення тих чи інших проблем.  






Дуже вдячна всім за ці яскраві, цікаві, проведені з користю, неймовірно насичені новою інформацією три дні! Весь час панувала дуже тепла, щира та невимушена атмосфера. Особливе тепло та аромат додав запашний чай з корицею та малиною від Наталочки Демчук, який не лише втамовує спрагу, а й по-особливому зігріває в ці по-зимовому холодні жовтневі дні, додає нових сил та бадьорості. Зустріла однодумців та знайшла нових друзів :) Особливо вдячна нашим тренерам: Наталії Рубель та Нателлі Дубашидзе! Отримала багато нових цікавих та корисних знань. Найбільше сподобалось раціонально-інтуітивне малювання та пісочна терапія. Сподіваюсь, що ці та інші, не менш цікаві методи найближчим часом будуть застосовані на практиці☺

Коментарі